میکس موسیقی درواقع یعنی کار روی بافت و لاینهای یک قطعه موسیقی که تشکیل شده از صداهای مختلف و همچنین صدا های ضبط شده ساز های مختلف میباشد.
چیدمان این صداها در تصویر صوتی، رفع اشکال فرکانسی، رنگ آمیزی و بُعد دادن به صداها در این مرحله اتفاق می افتد.
مسترینگ صدا (به انگلیسی: Audio mastering) یک مرحلهٔ پس تولید در صنعت موسیقی است. فرایندی که در آن به آماده‌کردن و انتقال صدای ضبط شده از یک منبع شامل میکس نهانی  به یک وسیله ذخیره‌سازی می‌پردازند و یک منبع اصلی به وجود می‌آورند تا بتوانند از روی آن تهیه و تکثیر نسخه‌های کپی را انجام بدهند.

ما به شما آموزش میدهیم که چگونه یه قطعه موسیقی را میکس و مستر کنید.

امروزه استفاده از نوع مسترهای دیجیتالی مرسوم‌تر است، اما هنوز هم برخی مهندسین صدا از نوع مسترینگ آنالوگ در صنعت ساخت استفاده می‌کنند. مسترینگ در واقع اصلاح اشکالات شنیداری آهنگ و همچنین رساندن کیفیت کار به حداکثر ممکن است به نحوی که محصول نهایی در گستره وسیع و متنوعی از سیستم‌های پخش از تلفن همراه گرفته تا داخل اتومبیل، یکپارچگی و کیفیت خود را حفظ نماید. مسترینگ را می‌توان مرحله کنترل کیفی و همچنین دقیق‌ترین و تخصصی‌ترین مرحله در فرایند تولید یک مجموعه (آلبوم) موسیقی دانست. اهمیت این مرحله به میزانی بالاست که در کشورهای با صنعت موسیقی پیشرفته، مراکزی صرفاً جهت مستر کردن آثار موسیقی دایر شده‌است. در این نقاط جهان مهندسی مسترینگ تخصصی مجزا در مشاغل مربوط تولید موسیقی است.

با ما در دنیای زیبای صداها قدم بگذارید و لذت ببرید.

یک دیدگاه بگذارید

همین حالا تماس بگیرید