برگزاری کارگاه های آشنایی با انواع ساز و آواز در آموزشگاه موسیقی گلبانگ سپهر

آیا میدانید ساز شناسی به چه معناست و شرکت در کارگاه های ساز شناسی چقدر میتواند برایتان مفید باشد؟
  • بررسی و طبقه بندی و شناخت سازها را سازشناسی یا ارگانولوژی می نامند، پس بهتر است قبل از سازشناسی ساز را تعریف کنیم.
    ساز به ابزارهای نواختن موسیقی گفته می شود. اگرچه هر وسیله ای را که صدا بدهد می توان ساز دانست ولی در اینجا منظور ما از ساز وسایلی است که صرفأ برای اجرای موسیقی ساخته شده و استفاده می گردد.
  • سازشناسی مجموعه اطلاعاتی است از ویژگی ها ، توانایی ها و محدودیت های سازهای مختلف برای بکارگیری آنها شامل نحوه نت نویسی و نوازندگی ، محدوده صوتی ، تکنیکهای قابل اجرا ، دسته بندی و فرم شخصیتی.
  • سازهای مبتنی بر قواعد هارمونی کلاسیک ، ساز جهانی محسوب شده و سازهای طراحی شده بر اساس موسیقی قومی و محلی به عنوان ساز بومی شناخته می شوند.
  • هر کدام از سازها بر اساس محدوده صوتی ، فرم شخصیتی و تکنیکهای خاص خود کارکردی متفاوت در ترکیب موسیقی خواهند داشت که تنظیم کنندگان ضمن آشنایی کامل با خصوصیات تک تک آنها با استفاده از دانش ارکستراسیون یا سازبندی اقدام به ترکیب بندی و چیدمان ارکستر می کنند.

با شرکت در کارگاه های ساز شناسی آموزشگاه موسیقی گلبانگ سپهر که به صورت دوره ای و برای سازهای مختلف برگزار می شود، شما میتوانید نوای ساز مورد علاقه تان را بشنوید، به صورت علمی با آن آشنا شوید و نکات اولیه و کلیدی در مورد فراگیری آن را بیاموزید.

شرکت در این کارگاه ها به شما کمک میکند تا با کسب دیدگاه علمی نسبت به موسیقی، آواز و سازها، به راحتی بتوانید ساز و آواز مورد علاقه تان را جهت فراگیری موسیقی، انتخاب کنید.

شما عزیزان میتوانبد برای شرکت در این کارگاه ها و همچنین جهت هماهنگی و رزرو با دفتر آموزشگاه موسیقی گلبانگ سپهر تماس حاصل فرمایید.

یادمان باشد که موسیقی هنر اندیشیدن با صداهاست!!

همین حالا با ما تماس بگیرید…

یک دیدگاه بگذارید

همین حالا تماس بگیرید