موسیقی کودکان سبکی از موسیقی است با سازبندی خاص و ملودی های ساده و شیرین که توسط آهنگسازان بزرگسال برای کودکان ساخته می‌شود و مخاطبانی تا سطح نوجوانان را در بر می‌گیرد. هدف اصلی از ساخت موسیقی برای کودکان، تفریحی و آموزشی است که در تعلیم و تربیت کودک برای: رفتار، آگاه‌سازی، یادگیری، مهارت‌ها، بازی‌ها، رقص و آشنایی با فرهنگ بومی نقش مهمی ایفا می‌کند.

ما به کودکان شما موسیقی را با حرفه ای ترین متد آموزش میدهیم.

روانشناسی در موسیقی کودک

موسیقی و بازی از مواردی هستند که در درمان بعضی از اختلالات روحی و روانی کودکان مؤثر است. موسیقی درمانی در کودکان باعث تغییردر خلق و خو می‌گردد و زمینه بهبود رفتارهای فردی، اجتماعی، اعتماد به نفس، درمان لکنت زبان و افزایش هوش آنان خواهد شد. امروزه با همکاری پزشکان، روانشناسان کودک و مربیان موسیقی در درمان بیماری‌هایی همچون اوتیسم، بی‌قراری و بیش فعالی از موسیقی درمانی به عنوان یکی از راه‌های مؤثر برای درمان استفاده می‌شود. بر این اساس از موسیقی‌هایی که در مهد کودک‌ها اجرا یا پخش می‌شود برای نشان دادن و تحریک موفقیت، حس کامیابی و پیروزی در کودکان طراحی می‌شود.

تاریخچه موسیقی کودک در ایران

موسیقی کودک در ایران سابقه بسیار طولانی و تاریخی دارد که می‌توان آن را به سه بخش تقسیم کرد:

  1. خیمه شب بازی یا نمایش عروسکی که دارای سابقه کهن در ایران و تمدن شرق است و عموماً مخاطب بزرگسال داشته‌است.
  2. قصه گویی و نمایش موزیکال در صحنه یا در قالب آلبوم و بسیاری قصه‌ها و لالایی ها که پدران و مادران سینه به سینه آموخته و برای فرزندان خود می‌خواندند.
  3. ترانه برای کودک که با مشارکت آهنگسازان،ترانه سرایان، قصه نویسان و خوانندگان کودک به صورت آلبوم، اجرای صحنه ای، همراه با بازی، سرگرمی، آموزش و … ساخته می‌شود.
  4. در سال‌های اخیر آموزش موسیقی به کودکان به شیوه اُرف رواج پیدا کرده‌است.

 

حتی از دست دادن یک روز تمرین کافیست که تغییری در نوازندگی و پیشرفت شما حاصل شود.

یک دیدگاه بگذارید

همین حالا تماس بگیرید